SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fat 1988011
nr 198 8011
Fat
Silver, 1700-tal, Tyskland ?, L.26
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.300 kr
måndag 2 december 2002
kl 18:30:00
950 kr
1.000 kr
1.100 kr
1.600 kr
1.700 kr
1.800 kr
2.000 kr
2.100 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver